apr 262012
 

Fujitsu headquarters in Munich
Efektivita napájacích počitačových zdrojov sa síce behom poslednej doby veľmi zlepšila, a v najlepších modeloch sa pohybuje už okolo hranice 85%, ale stále to nie je dokonalé.
Spoločnosť Fujitsu v týchto dňoch vyrobila výkonný serverový zdroj, ktorý má efektivitu vyššiu a tak sa k dokonalosti približuje.

Nový zdroj od Fujitsu s výkonom 2,3 kW má rekordnú efektivitu premeny striedavého napätia na jednosmerné – presne 94,8%. Vysoká efektivita u takto výkonných zdrojoch je dôležitá predovšetkým v dátových centrách, na ktoré sa kladú vyššie nároky na spotrebu elektrickej energie a chladenia v spojení s efektivitou samotného výpočtového výkonu. Fujitsu očakáva, že by tieto zdroje mali vo svojich serveroch ponúkať od roku 2014.

Zatiaľ nie je jasné, či sa vyvynutá technológia dostane aj do bežných počítačových zdrojov s nižším výkonom, ale pravdepodobne sa to dá očakávať, keďže Fujitsu sa už v terajších produktoch veľmi orientuje na GreenIT.

Zdroj: http://www.zive.cz/bleskovky/fujitsu-vyrobilo-23kw-napajeci-zdroj-s-95-efektivitou/sc-4-a-163219/default.aspx

  One Response to “Fujitsu vyrobilo 2,3 kW napájací zdroj až s 95% efektivitou”

 1. Hmm no HP ma niekolko zdrojov s 94% efektivitou v predaji uz dlhsie… Napriklad tiez 2.4 kW zdroj do c7000 blade enclosure:
  HP 2400W Platinum Hot Plug Power
  Supply Kit (P/N: 588603-B21)

  NOTE: HP BladeSystem Power supplies
  meet multiple Energy Efficiency Initiatives: 2400W, 94%: Climate Savers
  Computing Initiative PLATINUM and ECOS Consulting 80 Plus PLATINUM.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)